Leroy är 25 år gammal och kommer från Boston, och det är ingen överdrift att säga att han lever sitt bästa liv. Med sina färdigheter som både social fjäril och ekonomisk trollkarl har han lyckats värva dussintals nya användare till Freecash under de senaste 30 dagarna!
Med dessa värvningar har Leroy skapat en passiv inkomstström värd 2500kr/månad. Och vet du vad, det skulle du också kunna göra!
Han hörde talas om vårt nya affiliate-program för en månad sedan och skapade ett konto några dagar innan det lanserades. Sedan dess har han skjutit i höjden och kommer säkert att hamna på topplistan snart!
Vad skulle du göra med några hundralappar extra i månaden?
Hur tjänar Leroy så mycket pengar på att värva nya användare?
Så vad är Freecash affiliate-system? Enkelt förklarat är det hur vi belönar användare för att få med sina vänner och familj.
Varje användare har en unik registreringslänk, och om någon registrerar sig på Freecash med din länk...
-
Får du 25kr när de installerar sin första app, och de får 50kr.
-
Du får 100kr när de gör sitt första uttag.
Det är mycket enklare än andra affiliate-program. På Mistplay måste dina inbjudna nå "Checkpoint 5" innan du kan tjäna "units", och på ySense beror summan du tjänar på om de bor i "Top Tier Countries"...
Som tur är håller Freecash det enkelt. Men ännu viktigare, i alla fall enligt Leroy, Freecash betalar mest:
I början var jag faktiskt orolig att jag utnyttjade någon bugg eller nåt, jag har aldrig sett ett referensprogram som betalar så mycket. Normalt behöver användarna fortsätta tjäna i månader innan du får in såna här pengar.
Jag har slutat använda andra plattformar helt och fokuserar nu bara på Freecash.
|
---|
Det är förstås inte helt problemfritt. Svårigheten ligger i att hitta nya användare, men för någon som Leroy med ett stort socialt nätverk är det mindre av ett problem.
Våra mest framgångsrika affiliates använder vanligtvis sina egna sociala kanaler för att dela sin länk, och går bortom vänner och familj för att nå likasinnade personer online.
Bara under de senaste 30 dagarna har Leroy värvat 79 nya användare. Och var och en av dessa användare har installerat sin första app, vilket ger Leroy 25 kr och dem själva 50 kr.
Han har också tjänat ytterligare 500 kr från fem av dessa användare, som inte bara har installerat en app, utan nu också gjort sitt första uttag.
Det betyder att enbart baserat på provisionen han tjänar när andra användare slutför erbjudanden, har Leroy tjänat 2475 kr under de senaste 30 dagarna.
Det spännande? Vårt nya affiliatesystem har precis lanserats, och Leroy ser redan otroliga resultat. Baserat på min erfarenhet, och med tanke på hans starka start, förväntar jag mig att Leroy kommer att bli en absolut topptjänare bland våra affiliates under de kommande åren.
Att skapa passiva inkomstströmmar som denna kan förvandla extrajobb online till riktiga inkomstkällor, och det frigör din tid för att utforska andra idéer. Grattis till det hårda arbetet hittills, Leroy!
Skulle Leroy kunna tjäna ännu mer pengar från Freecash?
Leroy har hittat framgång genom att fokusera på Freecash affiliateprogram, men han utnyttjar inte våra andra bonusar, som belöningarna för Daily Streak. Han borde verkligen ta del av dessa bonusar, eftersom det bara tar några sekunder att gå till sidan för Rewards.
Han genomför inte heller särskilt många erbjudanden själv. Han kanske helt enkelt föredrar nuvarande upplägg, att använda Freecash för att tjäna provision från sina referrals. Men jag skulle bli förvånad om han inte också kunde hitta ett kul spelerbjudande med betalning för att boosta sina inkomster.
Disclaimer: Namnen i den här artikeln har ändrats för att skydda integriteten hos personen som medverkar. Alla beskrivna händelser är sanna enligt vår bästa kännedom.