Jeśli jesteś studentem lub pracujesz dla organizacji charytatywnej, powinieneś kwalifikować się do darmowej wersji Canva Pro. Tak jak w przypadku wielu innych usług premium, które oferują specjalne zniżki dla Polaków, Canva również wychodzi naprzeciw określonym grupom użytkowników.
Jeśli nie kwalifikujesz się do darmowej wersji Canva Pro, skorzystaj z serwisu z zadaniami, aby zdobyć potrzebne środki.
Canva Pro kosztuje 60zł miesięcznie, lub 40zł miesięcznie przy płatności za cały rok, a za te pieniądze otrzymujesz dostęp do pełnego zestawu narzędzi, zwiększoną przestrzeń dyskową i, co najważniejsze, pozwolenie na korzystanie z pełnej biblioteki zasobów. To jest wersja Canvy, której prawdopodobnie potrzebujesz, jeśli chcesz tworzyć wiele złożonych grafik.
Ale oczywiście nikt z nas nie chce płacić 60zł co miesiąc, jeśli można tego uniknąć. Ja na pewno nie chciałem, kiedy kilka lat temu zaczynałem swój kanał na YouTube. Jednak udało mi się zdobyć Canva Pro za darmo, a dokładniej Canva Campus przez moją uczelnię.
Jeśli chcesz zdobyć Canva Pro za darmo, oto najlepsze metody:
Skorzystaj z 30-dniowej wersji próbnej
Jeśli jesteś w szkole, użyj Canva Education
Jeśli studiujesz, skorzystaj z Canva Campus
Sprawdź, czy kwalifikujesz się do Canva Non-Profit
Użyj strony z zadaniami, aby kupić Canva Proza darmo
Skorzystaj z 30-dniowej wersji próbnej Canva
Zaczniemy od najbardziej oczywistego sposobu na uzyskanie dostępu do Canva Pro: Skorzystaj z wersji próbnej. Będziesz musiał podać dane płatnicze, aby rozpocząć okres próbny, który trwa tylko 30 dni, ale jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz użyć Canva Pro tylko raz.
Jeśli planujesz korzystać z Canva Pro więcej niż raz, to nie jest to rozwiązanie (nie możesz ciągle używać różnych adresów e-mail, aby ubiegać się o wersję próbną, ponieważ za każdym razem proszą o nowe dane płatnicze).
Użyj strony z zadaniami, aby kupić Canva Pro za darmo
Jeśli nie jesteś studentem i nie pracujesz dla organizacji charytatywnej, będziesz musiał kupić Canva Pro. Jednak zamiast wydawać własne pieniądze, możesz użyć strony z zadaniami, aby zdobyć fundusze na zakup Canva Pro.
Jeśli nie znasz stron z zadaniami, czasami nazywanych stronami typu get-paid-to, te platformy płacą Ci za wykonywanie prostych zadań online w imieniu firm badających rynek. Na przykład, mogą poprosić Cię o wypełnienie ankiety, zagranie w nową grę lub przetestowanie produktu.
Możesz wykonywać te zadania na swoim telefonie, zarabiać pieniądze i wypłacać środki na PayPal lub przelewem bankowym. Na stronie z zadaniami takiej jak Freecash, użytkownicy zarabiają około 160zł dziennie, więc mógłbyś zarobić na miesiąc Canva Pro w zaledwie kilka godzin - szybciej niż czekając na przelew z urzędu pracy!
Jesteś uczniem? Skorzystaj z Canva Education
Jeśli jesteś uczniem od przedszkola do szkoły średniej (wiek 5-18 lat) lub nauczycielem uczniów na tym poziomie, możesz korzystać z Canva Educationza darmo, co jest praktycznie odpowiednikiem Canva Pro. Ta opcja jest dostępna również dla osób spoza USA, wystarczy złożyć wniosek, podając dane swojej placówki edukacyjnej.
Nauczyciele i uczniowie mogą aplikować indywidualnie, ale szczególnie w przypadku większych szkół, Canva zaleca ubieganie się o Canva Education jako instytucja. W tym celu polecam skontaktować się z działem IT w Twojej szkole i zapytać o taką możliwość - podobnie jak w przypadku innych programów edukacyjnych, do których nasze polskie szkoły mają dostęp.
Studiujesz? Możesz mieć dostęp do Canva Campus
W przeciwieństwie do innych wersji Canva Pro, takich jak Education i Non-Profit, Canva Campus nie jest darmowy. Jednak Twoja uczelnia mogła już wykupić Canva Campus, w takim przypadku możesz korzystać z programu jako student.
Wiele uczelni już się zarejestrowało, jak UCLA, Dartmouth czy Texas State. Aby sprawdzić, czy Twoja uczelnia dołączyła do programu, zalecam najpierw zalogowanie się przy użyciu uczelnianego adresu e-mail, a jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z działem IT - być może planują wdrożenie Canva w najbliższym czasie, tak jak ostatnio wiele polskich uczelni zrobiło z pakietem Microsoft 365.
Today's Special Offers in
Live Offers
Aplikuj do Canva Non-Profit
Jeśli pracujesz dla zarejestrowanej organizacji charytatywnejlub non-profit, albo przynajmniej działasz na zasadach non-profit, możesz kwalifikować się do złożenia wniosku o Canva Non-Profit. Jest to w zasadzie darmowa wersja Canva Pro ze wszystkimi tymi samymi funkcjami, choć technicznie będzie to konto Non-Profit.
Jeśli nie masz pewności, czy Twoja organizacja charytatywna należy do jednej z tych niekwalifikujących się kategorii, polecam mimo wszystko złożyć wniosek. Może Ci się poszczęści.
Czy darmowa wersja Canva jest wystarczająca?
Canva Free to bardzo dobre narzędzie i powinno wystarczyć, jeśli jesteś amatorem szukającym możliwości tworzenia czystej, ale prostej grafiki.
Niektóre funkcje Pro, jak usuwanie tła czy magiczne zmienianie rozmiaru, i tak nie są warte opłacania, ponieważ istnieje wiele darmowych alternatyw oferujących te narzędzia, jak na przykład Photopea. Ale Pro jest warte swojej ceny, jeśli chcesz mieć dostęp do ich biblioteki zasobów - to właśnie za to tak naprawdę płacisz.
Funkcja
Canva Free
Canva Pro (60zł/miesiąc)
Dostęp do zdjęć, filmów i audio
Ograniczony wybór darmowych treści.
Nieograniczony dostęp do premium zdjęć, filmów, audio i grafik.
Dostęp do czcionek i animacji
Ograniczony wybór darmowych treści.
Nieograniczony dostęp do premium czcionek, animacji i więcej.
Szablony
Ograniczony wybór darmowych szablonów.
Nieograniczony dostęp do premium i darmowych szablonów.
Pamięć
5 GB pamięci w chmurze.
1 TB pamięci w chmurze z nieograniczoną liczbą folderów.
Zestaw marki
Niedostępne.
Tworzenie i zarządzanie zasobami marki, takimi jak logo i czcionki.
Usuwanie tła
Niedostępne.
Usuwanie tła z obrazów jednym kliknięciem.
Magiczna zmiana rozmiaru
Niedostępne.
Natychmiastowa zmiana rozmiaru projektów, aby pasowały do różnych platform.
Własne szablony
Niedostępne.
Tworzenie i zapisywanie własnych szablonów.
Dla potrzeb komercyjnych lub dla osób, które chcą tworzyć dużo grafik, darmowa wersja Canva będzie prawdopodobnie zbyt ograniczająca - trochę jak próba zrobienia profesjonalnej prezentacji w Paincie, z którym wielu z nas w Polsce zaczynało swoją przygodę z grafiką.